Gymnázium Jana Nerudy - 1978 - 1982 ( třída A )

Úvod - Fotoalbum - Adresář - Minulé akce - Budoucí akce

Nazdar lidi,

buďte vítáni na NAŠICH třídních stránkách, které budiž nám společné, neboť všichni máte možnost se zúčastnit jejich tvorby, stačí jen říct či dodat náměty a podklady.

Z fotografií, které mi zapůjčili Ivana B. (Š.), Monika H. (V.) a Martin W., nebo které jsem našel doma, jsem si dovolil vybrat některé do rubriky Fotoalbum. Kompletní album všech naskenovaných fotografií, které mi prošly rukama, můžete získat tak, že si o něj napíšete, zavoláte mi, na srazu si o něj řeknete, či tak nějak podobně a já ho vypálím na CD-ROM(án jsem ještě nedokončil), které vám pak nějak doručím.

Má-li někdo z VÁS nějaké jiné další fotografie, které nikde nejsou a chce je zveřejnit, může je třeba sám naskenovat a poslat mi je, nebo mi je na nějakém srazu půjčit a já vše provedu sám a příště je vrátím.

Pokud by se někdo chtěl spolupodílet na redakci této stránky, napište mi (p.zofka(at)quick.cz) a dohodneme se. Stejně tak rád přivítám i třeba jen samostatné nápady na zvelebení a oživení toho, co si prohlížíte, případně upozornění na nefungující odkazy a pravopisné chyby, abych vše mohl opravit.

Mějte se jak potřebujete, ať se VÁM vše daří jak chcete a moc nezlobte.

nahoru ˄

Fotoalbum

Takovéto a další fotografie (celkem 220 fotek, 127 MB dat) můžete všichni obdržet na fotoalbovém CD, které si lze u mě jakýmkoliv rozumným způsobem objednat (za 20 Kč, v případě poslání poštou 30 Kč). Nezlobte se, ale není možné vzhledem k velikosti souborů všechny fotografie umístit sem, takže zde naleznete pouze zlomek toho, co jsme s dobrovolníky zatím shromáždili, pokud máte někdo i jiné, prosím poskytněte (například bych rád našel maturitní tablo nebo jeho foto, jednotlivé snímky z něj jsou na CD). Ukázky z alba:

  Lumír a spol...

  branný kurs...

  ročníková fota...

  nejfotografovanější objekt Martina W...

  záběry z několika mejdanů...

  jedna velká párty před maturitou...

  a konečně i slibovaná fota ze srazů...

  no a takhle jsme zvěčněni na tablu... (mám ho u sebe)


nahoru ˄

Adresář

Je mi líto, sice už naše stránka není zveřejněna v rámci www.gjn.cz, přesto v zájmu ochrany osobních dat tady aktuální verzi adresáře nenajdeš. Není však problémem v případě zájmu po emajlu tuto poslat. Můžeš mi napsat třeba hned p.zofka(at)quick.cz. Stejně tak budu rád, napíšeš-li změnu, pokud k nějaké dojde. Adresář je i nasdílen na netu, adresu jsem rozesílal, udržujte aktuální!

Minulé akce

nahoru ˄

20. 4. 2024 - výlet z Okoře přes Budeč do Kralup = uzavření okruhu s Ivanou Š. a Honzou T.

7. 10. 2023 - z Benátek nad Jizerou přes NPP Mladá do Milovic - Ivana Š., Honza T. David K., Pavel Ž.

14. 6. 2023 - po měsíci se zase vidíme - na zahrádce restaurace Na Výtoni - Honza T., David K., Širín M., Ivana Š., Pavel B., Sváťa S., Pavel Ž.

13. 5. 2023 - z Nelahozevsi kolem Veltrus, staré Vltavy, Hořínského zdymadla do Mělníku - Honza T., David K., Pavel Ž.

2. 11. 2022 - ťukneme si s Tomášem - V Podskalí samozřejmě Tomáš H. a dále Ivana Š., Marcela Z., Pavlína Š., Honza T., Pavel B., Sváťa S., Martin W., Pavel Ž.

17. 9. 2022 - busem do Jevan a pak cesta lesem se sběrem hub přes Černé Voděrady, Hrusice do Mirošovic na vlak zpět do Prahy s Ivanou Š., Davidem K. a Honzou T..

17. 6. 2022 - sraz po 40 letech od maturity, THE PUB v Dejvicích, samostatný salónek, obsluha vlídná, pivaři si sami čepovali, účast hojná, v hlavní místnosti hospody řvoucí němčouři na zabití. Normálka. Navrženo podobné významné srazy dělat po 5 letech.

20. 6. 2021 - teplo, teplíčko, slunce trochu odstíněno vysokou oblačností, s Ivanou jsme to vzali z Kralup podél Vltavy do Levého Hradce.

20. 9. 2020 - hezky jsme se Honzou T. prošli z Unhoště podél Černého potoka k říčce Loděnici do městečka Loděnice, odkud jsme se vrátili vláčkem. (fotit nebylo až tak co...)

26. 11. 2019 - podzimní hospůdka v Podskalí s nečekaným o den dřívějším příletem Tomáše H.(!), který nám - Ivana Š., Honza T., Sváťa S., Pavel B., Martin W. a já - udělal velkou radost, že se stavil.

14. 9. 2019 - pochodem z Bystřice přes Chvojen, Konopiště, podél potoka do Poříčí nad Sázavou s houbami a užíváním přírody Pavlína Š., Ivana Š., David K. a já.

20. 6. 2019 - probrali jsme kde co v Podskalí, mezi bouřkami pak jeli k domovům Pavel B., Honza T., Pavlína Š., Richard H. a já.

1. 5. 2019 - jarní výlet - kdy jindy než na 1. máje! S Honzou T. a Davidem K. ze Žloukovic přes kopce, rozhlednu na Dědu do Berouna na Medvěda.

4. 12. 2018 - tradiční okolomikulášská v Hostinci V Podskalí, v pořadí jak po mně přišli - Pavlína Š., Honza J., Ivana Š., Martin W., Sváťa S., Dana M., Monika K.

20. 10. 2018 - s Ivanou jsme prošli z Vyžlovky napříč NPR Voděradskými bučinami do Mnichovic.

18. 7. 2018 - pokecali jsme s Danielem a Honzou J. v Hospodě Na Výtoni na zahrádce.

11. 6. 2018 - netradičně sice podskalská, ale bývalá celnice, aneb Hospoda Na Výtoni a její zahrádka. Bez pořadí jak si pamatuji kolem stolu Honza J., Petra P., Dana D. (jsem rád, že jsem se trefil termínem do její přítomnosti v Praze), Honza T., Širín M., Ivana Š., Richard H., Marcela Z., Pavlína Š. a já. Velmi milé a příjemné posezení.

22. 4. 2018 - prolezli jsme hlava nehlava zbytky čedičové Čertovy zdi. Ivana Š., David K., Honza T., Pavlína Š. a já.

30. 11. 2017 - v Podskalí Ivana Š., Honza T., Honza J., Pavlína Š. a já.

14. 10. 2017 - z Pnětluk přes Pravdu ke Kounovským řadám Ivana Š., Honza T., David K. a já.

15. 6. 2017 - na zahrádce v Podskalí Pavlína Š., Honzové J. a T., Pavel B. a já.

7. 12. 2016 - asi jistá pauzička prospěla... V Podskalí Ivana, Monika K., Pavlína, Širín, Honza, Martin, Richard, Sváťa a já. Príma!

6. 11. 2016 - Z Bukové u Příbrami okruh kolem Padrťských rybníků s Ivanou a Honzou.

7. 5. 2016 - Od hrobky barona Ringhoffera přes Gryblu, Vlčí Rokli, Kamenný Přívoz, Honzovu chaloupku do Pikovic s Ivanou a částečně s Honzou.

11. 10. 2015 - Na Třemšín vystoupali Ivana Š., Honza T. a já, ostatně jako vždy.

4. 6. 2015 - v Podskalí na zahrádce. Pavlína Š., Petra P., Honza T. a já.

26. 4. 2015 - Výlet ze Skryjí k Rozvědčíkovi a zpět. Jako vždy Ivana Š., Honza T. a já.

21. 11. 2014 - V Podskalí bylo zase dobře. Ivana Š., Monika K., Dana M., Emeričan Daniel, David Š., Pavel B., Honza T. a já

18. 10. 2014 - výlet na houbové Brdy, z Hostomic do Dobříše okolo Brdlavky přes Studený vrch. Ivana, Honza a já.

27. 4. 2014 - výlet z Třebenic přes Starou Rabyni, Pexův luh, Teletín, vyhlídku Máj, Smetanovu vyhlídku, Třebsín, Medník do Pikovic. Honzu bolely zuby, tak jsme šli jen s Ivanou.

27. 11. 2013 - pravidelné sezení v Podskalí s Pavlínou, Ivanou, Širín, Vláďou, Martinem a Honzou T.

17. 10. 2013 - setkání s Danielem, na pivko s ním jsme šli jen s Honzou T.

5. 10. 2013 - houbový výlet, šli jsme jen s Ivanou, díky chybě v komunikaci Honza nemohl. Houby jsme našli, i když už to byly jen paběrky. Trasa Všeradice, Stožec, Knížecí Studánky, Kytín, Mníšek p. B.

24. 6. 2013 - V Podskalí se sešli na pivíčko či něco jiného Renata K., Ivana Š., Martin W., Honza T., Dan J. a já.

27. 4. 2013 - podél Kocáby z Nového Knína do Štěchovic s Ivanou Š. a Honzou T.

21. 1. 2013 - v hospůdce V Podskalí neplánovaně, na pivo s Danielem V., který zase jednou zajel z Ameriky, se sešli Pavlína Š., Pavel B., Honza T. a já.

4. 12. 2012 - v hospůdce V Podskalí jsme se sešli ve složení Ivana Š., Petra P., Pavlína Š., Franta P., Honza T., Martin W. a já. Ti, co chtěli změnu termínu, nedorazili...

6. 10. 2012 - S Ivanou a Honzou jsme vyrazili tentokrát trochu dál do přírody, nikdo z nás doposud nebyl na vrchu Vladař, tak jsme to napravili. Bylo větrno, ale teplo a slunečno, houby rostly, krajina překrásná, podzimně vybarvená, paráda.

9. 6. 2012 - 30 let po maturitě jsme se jako správní pražáci sešli na vltavském břehu! Přišli Pavel B., Ivana Š., Kateřina K., Renata K., Martina D., Petra P., Richard H., Jan J., Dan J., Tomáš M., Dana M., Eva N., František P., David K., Pavlína Š., Kateřina N., Marcela Z., Svatopluk S., Jan T. a já. Omluvili se Štěpán H., Tomáš H., Monika V., Monika K., Hana H., Veronika Š., Aranka S., Martin W., Dana D. a Daniel V. Neozval se David Š., přijít měla ale nepřišla Širín M., nic nevíme o Radimovi H.

24. 10. 2011 - přijel Daniel, a tak jsme se sešli v Podskalí. Účast hojná! (Marcela Z., Pavlína Š., Monika K., Ivana Š., Petra P., Honza T., František P., Sváťa S., Richard H., David Š., Martin W., samozřejmě Daniel V. a já.

8. 10. 2011 - pěšky z Rakovníka ku Křivoklátu, s Ivanou a Honzou. Omluvte zhoršenou kvalitu dokumentace, zapomněl jsem do fotoaparátu paměťovou kartu, tak jsem fotil jen mobilem.

18. 6. 2011 - spluli jsme kousek Sázavy z Týnce do Pikovic. Ivana bohužel odřekla na poslední chvíli kvůli rodině, ale s Honzou a jeho tchánem jsme si to užili.

10. 12. 2010 - naše zvykové Podskalí, k pokecání, tentokrát celkem dlouhému, jsme se sešli Ivana Š., Dana M., Širína M., Monika K., Janové J. i T., Sváťa S., Martin W. a já.

9. 10. 2010 - výlet s dobytím kopce Brno, když už jsme minulý podzim dobyli Prahu. Účast - Ivana Š., Honza T., já a má kamarádka Věra L.

29. 6. 2010 - Malostranská Beseda - Katka K., Petra P., Dan J., Franta P., Honza T., David Š., Richard H., Martin W. a já.

12. 6. 2010 - výlet na Velké Brdy - Ivana Š., Dana M., Honza T., já.

1. 12. 2009 - sraz v baru U Dobré myšlenky, vezmu to podél stolu po mé pravici - Vláďa M., Širín M., Honza T., Ivana Š., Martin W., Katka B., Pavlína Š. a já. Fotil Martin, tak jestli mi dodá nějaké obrázky, dám je sem.

17. 10. 2009 - akce s názvem Vzhůru na Prahu, aneb tradiční podzimní výlet, překvapivě v tradičním složení :-), ale my jsme si to užili.

6. 6. 2009 - výlet ze Želivce do Hrušova, zakončený v restauraci U Kaštánků, jako před dvěma lety, zatím ještě viz kousek níž. (Ivana Š., Petra P., Marcela Z., David Š., Tomáš M., Martin W., David K., Honza T., Sváťa S., Štěpán H., Franta P., Richard H. a já. Děkuji tímto Františkovi za organizaci!

25. 11. - 2008 - restaurace Dobrá myšlenka, oslavili jsme Kateřiny! V počtu hojném, zábava výborná - Kateřina K., Ivana Š., Dana M., Honza T., David Š., Tomáš M., Martin W., Pavel B. a já.

19. 10. 2008 - od hrobu prezidenta osvoboditele jsme se s Ivanou a Honzou prošli krásných 21 km na Křivoklát po cestách kolem Lánské obory. Vyšlo počasí, trasa nádherná, co víc, než hojnější účast, si přát?

21. 6. 2008 - dobyli jsme Milešovku!!!

4. 5. 2008 - setkání s Danielem, který se po letech ohlásil a umožnil nám ho vyzpovídat.

27. 11. 2007 - hospodské potlachání, i když účast nebyla nijak hromadná :-( = Ivana Š., Pavlína Š., David Š., Martin W., Honza T. a moje já.

20. 10. 2007 - výlet za rytíři na Blaník, nejvíce se dozvíte přímo v reportáži.

9. 6. 2007 - tak se mi to líbí, takové vás mám rád (milé, komunikativní, veselé, pohodové), hlavně jste mi udělali radost svou hojnou účastí! Vše podstatné se můžete, ale nemusíte dozvědět z obrázků.

7. 12. 2006 - no nevím, jestli to byl sraz, ale zase jsme si mohli popovídat každý s každým... (Ivana Š., Širín M.+choť, Franta P., Honza T. a já)

14. 10. 2006 - takřka přesně po roce na takřka stejném místě - na Kokoříně. Zase krásné počasí i příjemná procházka. Tady je pár obrázků.

13. 5. 2006 - výlet v klasickém složení, jeli jsme vláčkem do Luk pod Medníkem, šli podle plánu na Petrov, do Záhořanského údolí a pak přes Oleško do Vraného nad Vltavou, kde nás Dan mile (s typickým úsměvem) pohostil, za což jsme mu vděčni. Bylo to příjemné, protože počasí nebylo nepříznivé a cesta nebyla těžká.

20. 1. 2006 - děkuji Ti Dano, děkuji Ti Tomáši, děkuji i všem ostatním, tentokrát jsme to zase roztočili! (přišel jsem domů po páté ráno, jeli jsme s Martinem už denní tramvají). To byl MEJDAN. Všichni, se kterými se relativně častěji vidím jste úžasní lidé, ale rád jsem si připomněl, jak jsou skvělí i Dana s Tomášem. Přijeďte zase co nejdříve!

2. 12. 2005- velmi podařený sraz - děláte mi RADOST.

9. 10. 2005 - nádherný výlet na Kokořín. Jako vždy Ivana, Honza, Ivanin Michal a já. Bylo to nejlepší počasí, jaké jsme si mohli přát a trasa byla výborně vybraná. Více tady.

26. 6. 2005 - druhý výlet na Brdy v tradičním obsazení Ivana Š. (se synem Michalem), Jan T. a já. Počasí nádherné nebylo, ale aspoň nepršelo, a když, tak ne moc, nebylo horko (pouze jako v prádelně) - viz fotodokumentace. Šli jsme z Hostomic na Stožec, na osadu Dakota, kde jsme pojedli buřtíka a pak dolů do Dobříše (cca 15 km). Tam jsme s Jenem chtěli do hospůdky Na růžku, kde posledně dobře vařili, ale tentokrát byli bez kuchaře, tak nezbylo než změnit lokál na hospodu Na statku. Dobře vařili a autobus nás dovezl domů v pořádku. Na podzim zdrávi došli!

27. 4. 2005 - V Podskalí se sešli Pavlína Š., Ivana Š., Honza T., Sváťa S. a já. Není důležité, kolik nás bylo, ale že jsme si hezky popovídali.

1. 12. 2004 - V Podskalí se sešli Pavlína Š., Aranka S., Širína M., Honza T., František P., Ríša H. a já.

16. 10. 2004 - sice deštivý, přesto pěkný výlet pěšourem na Okoř.

12. 6. 2004 - krásný výlet okolo Štěchovic, sešli jsme se s Ivanou Š. a Honzou T.

14. 4. 2004 - výjimečně zase v Podskalí, tentokrát se jednalo o sraz čtyřicátníků. Prokázalo se, že se svým letům umíme postavit čelem a stále to s námi nevypadá tak špatně.

26. 11. 2003 - tentokrát jste mě celkem zklamali, ale rozhodně neodradili od dalších pokusů vás dát dohromady! Pro vaši informaci v Podskalí zřejmě vyměnili image ze staročeské hospody na světovou, co ale nevyměnili je vynikající kuchař, takže kdyby nic jiného, to vynikající jídlo, které si tam příště můžete dát, by vás mělo na sraz dovést. Jinak osazenstvo tradiční, stejné jako na výletě plus David P., který nás vyměnil za práci ve Vídni!!!

4. 10. 2003 - nebývalá účast!!! K výletu na Brdy kromě skalní příznivkyně procházek Ivany Š. přišli i David Š. a Honza T., za což jim dík. Měli jsme krásnou příležitost si popovídat během dlouhého pochodu po Brdech kolem kopce Písek, počasí až na jednu větší přeháňku bylo ideální k fyzické práci, na závěr jsme se i super najedli v restauraci Na růžku na Dobříši (měl jsem ŽRALOKA), takže spokojenost. Stále nechápu, že se nás neschází k výletům víc!

3. 5. 2003 - byli jsme se stálou účastnicí Ivanou a jejím synkem Michalem a s Davidem P. a částí jeho rodinky v Průhonicích v parku se podívat na rozkvetlé rododendrony a podobnou zvířenu. David pak odjel na své latifundie, zatímco sportovnější část výpravy po svých dokráčela podél Botiče do Hostivaře k Intersparu.

9. 4. 2003 - a znovu naše domovská restaurace V Podskalí. Pořád výborně vaří, pivo tam taky teče, takže celkem spokojenost. Účast: Ivana Š., Marcela Z., Širín M., Pavlína Š., Jan T., Richard H., David Š., já a po několika vynechaných srazech také pan Doktor Tomáš M.! Pojedli jsme ( někteří ), popili jsme ( všichni ), ale hlavně jsme si zase výborně popovídali o všem možném! Přijďte příště také.

4. 12. 2002 - restaurace U bubeníčků v Myslíkově ulici. Sraz myslím velmi vydařený, přišli Jan T., Širín M., David Š., Franta P., Pavlína Š., Aranka S., Dan J., Petra P., Katka B., Ivana Š., Sváťa S. a má maličkost. Co mě potěšilo nejvíce, že v průběhu večera jsme si měli neustále co říci. Bylo to milé a příjemné, jsem rád, že vás mám a doufám, že nám to vydrží i do budoucna!

28. 9. 2002 - pěší výlet na hrady Točník a Žebrák. Krásně jsme se s Ivanou Š. a s jejím starším synem Michalem prošli, viděli hezký kus krajiny, posbírali tašku hub hribecekm.jpg (2525 bytes) a shlédli nádherné památky vstupenkam.jpg (1563 bytes). Jako vždy, kdo nešel, může jen litovat.

18. 5. 2002 - restaurace Petřínské terasy, sraz po 20 letech od maturity. Sešlo se nás nad očekávání, celkem se nás vystřídalo na srazu 23, nejvíce ale chyběl pan Lumír Novák. Probrali jsme vše od Adama po Evu, času bylo dost, krásné prostředí, dobré jídlo, pozorná obsluha, nikdo si mi nedovolil stěžovat. Fotografie ze srazu najdete ve fotoalbu.

31. 10. 2001 - Byli jsme zase v Podskalí, škoda, že se nás nesešlo více, ale přesto jsme si hezky poplkali i poplakali, protože jsme přišli na to, že příště = na jaře, to bude po 20 letech!!!

21. 4. 2001 - Výletní pochod z Loděnice do Srbska. Chcete-li si přečíst reportáž ve formátu Word, dejte vědět, já vám ji pošlu. (POZOR - soubor má přes 3 MB)

4. 1. 2001 - Lucerna - ples GJN. Vítejte v Novém roce! Byli jsme se pobavit - Katka K., Martin W., Eva N., Širín s manželem, Honza T., dokonce i Thomas H. z Torontovic a já s mým lepším já. Ples vcelku klasický, akorát jsme zjistili, že už nikdo z naší generace profesorů se ve sboru nedochoval. Celkem příjemně jsem si zatančil, myslím, že i ostatní se dobře bavili, někteří ( Martin s Katkou ) si také zatančili, takže spokojenost. Příště pojďte s námi!!!

8. 11. 2000 - restaurace V Podskalí - bohužel z tohoto srazu nemám foto, ale byl to vydařený večírek, sešlo se nás nad poměry hodně. Téměř by se dala použít fotka shora uvedená, akorát že jsme seděli u stolu pod oknem a chyběla Petra. Navíc ale byli Katka K., Pavlína Š., Dan J., Pavel B., David P., Martin W. a Richard H., na chvíli se promítl také svými zuby zmožený Sváťa S., takže velký úspěch. Probrali jsme jako vždy vše od Adama po Evu, někteří se dobře najedli, jiní i trochu napili (i když při rychlosti a ochotě obsluhy by se asi těžko někdo opil), vládla dobrá nálada a tak se jistě všichni těší na příště.

Reportáž z jarního ( 2000 ) výletíku do Senohrab ( Word )

12-12-2.jpg (1908 bytes)12. 12. 1999 ( asi ).nahoru ˄

Budoucí akce

Za tepla nějakou zahrádku, na podzim výlet.

nahoru ˄

Stránku udržuji pro všechny, pište náměty, pište změny adres atp. - p.zofka(at)quick.cz.