Jak se vyvíjí (hlasování o) letní dovolená(é)

 

V roce 2015 v termínu podle všech pravidel 1. - 8. srpna.

V Doubravě při rozpravě o lokalitě na příští rok padlo rozhodnutí. Jestli si ho dobře pamatuji a správně interpretuji, ponechal jsem v seznamu Orlicko-Ústecko, Sedlecko-Prčicko a vrátil do zatímní nabídky odkazů deponovaný Nízký Jeseník a okolí. Tímto rozumějme zhruba pruh na sever od Olomouce přes Opavu až po Osoblažský výběžek.

V těchto lokalitách a odkazech bude proveden průzkum již nalezených ubytovacích kapacit, zdali ještě a jak fungují, i vyhledání nových (snažte se PROSÍM všichni podle možností), a podle toho, jak se vám bude která kapacita zamlouvat, vyberete pořadí oslovovaných ubytovatelů. Budu se snažit vás dotlačit k tomu, abychom zase v listopadu měli jasno.

 

Historie:

9. 8. 2014 - uzavřeli jsme dovolenou na Doubravě, ať žije dovolená 2015

17. 8. 2014 - edituji tuto stránku poprvé :-)

11. - 12. 10. 2014 - konečně jsem se přinutil si najít čas a provedl jsem revizi ubytovacích kapacit z minula a mnoho dalších přidal. Trochu se nám to rozrostlo, tak si nechte hodně času na surfování a prohlížení.

9. 11. 2014 - Blanka s Martinem odvedli černou práci a vyselektovali nevhodné kandidáty - hlasujte!

13. 11. - Třemešek vypadl

5. 12. - ústřední volební komise konstatuje, že hlasovali všichni, kteří hlasovat chtěli, či k tomu byli přinuceni. Šárka a Zdenka se hlasování vzdaly. Výsledky najdeš dole. Podle exekutivou schválených regulí jsem napsal do Janských Koupelí k hasičům:

Dobrý den,
prosím o informaci, zda máte k ubytování volný termín 1. - 8. srpna 2015.
Jsme skupina 35 osob, mix manželské páry, příp. s jedním či dvěma dětmi a několik singles, které jde pro ubytování spojit. Věnujeme se cyklo a pěší turistice. Pro tyto aktivity nám vyhovuje polopenze.
Mnohokrát děkuji za odpověď

jestli budou schopni hasit naše potřeby, když ne, zkusíme letět o kus dále údolím řeky a řadou penzionů k Bílé Holubici. Třetím na tapetě by byl Vávrovými lobbovaný Horizont nebo kuchařka Skalka, to by se vidělo.

5. 12. odpoledne - odpověď od hasičů:

Dobrý den !
Bohužel v tomto termínu Vám nemůžeme vyhovět. Celá naše kapacita je objednána pro dětský tábor.
Pěkný den přeje
Ing. Jan Karger
Ředitel školy

a tak letíme k Bílé Holubici se stejným mejlem jako nahoře.

8. 12. dopoledne - odpověď Bílé Holubičky:

Dobrý den,
je mi líto, ale Vámi požadovaný termín je obsazen, jediný volný týden během prázdnin je 26.7.-1.8.2015
S pozdravem
Petr Urbanský
Rekreační středisko Bílá Holubice
a proto nezbývá, než oslovit třetí v pořadí. Vzhledem k výborné a aktuální, narozdíl od loňského čísla 1, nabídce čísla 16 si dovolím začít s tímto číslem, poté je na řadě 1.
10. 12. DOBRÉ ZPRÁVY z čísla 16:
Dobrý večer p.Vávrová,
děkuji za zprávu a za Vaši volbu pro náš penzion. Penzion bude tedy 
rezervovaný pouze pro Vaši skupinu, účtovat budeme podle skutečného počtu
účastníků. Zálohu můžeme stanovit na 25% z celkové předpokládané ceny, tzn.
cca 22.000,-Kč (pozn. cena 360 Kč ubyt. s polopenzí, viz dole). Sdělte mi, prosím, zda je výše zálohy pro vás přijatelná a
do jakého termínu můžete zálohu uhradit.
Ještě jednou děkuji a budeme se těšit na Vaši návštěvu.
S pozdravem
                       Jan Kubíček
                       penzion Horizont 

Z toho plyne co(?), no z toho plyne, že máme na příští rok asi jasno. Aby nám šance na dobrou nabídku neutekla, dovolím si zálohu pro operativnost a rychlost zaplatit hromadně a vzápětí vás poprosím o vaše dílčí příspěvky, budu informovat.

 


Zatímní nabídka odkazů:

 

Orlicko-Ústecko

 1. http://www.penzionzahory-skalka.cz/ubytovani.html - velmi dobrá cena s polopenzí, nabízejí bezlepkovou dietu! Na dotaz Martinovi odpověděli:

Dbr večer, sedím ted u počítače, tak odpovídám nezvykle rychle - 35 osob se k nám vejde, máme dva domy postavené do L. V jednom je 6pokojů a jsou to menší pokoje dvoulůžáky s koupelnama, velká společenská místnost a v ní kávová kuchynka. Druhý dům má 7 pokojů a podstatně větších 2 dvoulůžáky, 4 čtyřlůžáky a 1třílůžák. Nejsou to palandy, klasické postele bud manželské nebo válendy, Téměř všude by se dala dát ještě přistýlka nebo dětská postýlka. V tomto domě je také společenská místnost s kuchynkou, ale pro větší skupinu je možné se všelijak přesunovat a využívat společenské místnosti podle situace. Kolem domů je velká udržovaná zahrada, a protože nemáme ploty je místa široko daleko. Pro děti máme pískoviště, trampolínu, houpačky, prolízačky, klasické ohnište na buřty, gril. volejbalové hřiště, 2bazény a saunu. Vařím podle všech rekreantů dobře a na orientačním jídelníčku se můžeme domluvit. Hezký večer Skalková

 1. http://usplavu.webnode.cz/ - vše na svém místě (- pokojů dostatek (19 pokojů, 43 lůžek), místo hezké, cenově 330 až 400 osobu (asi by šla sleva), polopenze 180

 2. http://www.chatarampusak.com/9b1afb9c_70a8_4a5c_a184_3311d85601a2.aspx - tohle jsem sem nemohl nedat :-) (hezké, ale jen 11 převážně mnoholůžkových pokojů (celkem 52 lůžek), navíc už docela blízko Šajtavy

 3. http://narozcesti.eu/ - nevypadá špatně, mají 11 pokojů (což je na hraně) kapacita lůžek neznámá, napsal jsem jim dotaz -> prozatím nechat

(Dobrý den paní Vávrová, celková kapacita max. je 55 lůžek. Máme 11 pokojů - od 3 -5 lůžkových + pčřistýlky. Přehled najdete na našich webovkách www.narozcesti.eu. Kdybyste chtěla rezervaci, tak se ozvěte. Přeji pěkný den. Martina Baierová)

 1. http://lorien.luzanky.cz/onas/kdojsme/kdojsme.php - po letošních zkušenostech z Doubravy musíme zařadit :-) (- kapacita dostačující, ale přijde mi to jako uybtování pro školy či tábory (bylo by třeba to prověřit) -> prozatím nechat)

 2. http://www.cernymedved.cz/ - no to je cool. (- sice v centru, ale kapacita 12 pokojů (38 lůžek) by šla a cena (cca 360) asi ještě taky)

 

Nízký Jeseník a okolí

 1. Nabídka rekreačních akcí, škol v přírodě, ... - Ústřední hasičská škola Jánské Koupele, ÚHSJK, uhs, hasiči, požární, technika, škola, kurzy, zábava, turistika, ubytování, příroda, oheň, kurz, hasič, požárník, Opava, školení, tábory - z hlediska ubytování to vypadá moc dobře

 2. http://www.komornicek.cz/ - Klimatické lázně Komora (dva weby na jednu lokalitu) - nevidím údaje o kapacitě a o stravě, ale na výborném místě.

  Vaše požadavky zařízení splňuje. V současné době se modernizuje kuchyň i restaurace. Těšíme se na Vaši objednávku. vše na www.komornicek.cz S úctou Kamill Kubaník mobil: 732445749
 3. LevneUbytovani.net - Domov mládeže SŠ zemědělství a služeb, Město Albrechtice - Ubytovna (hostel) s kapacitou 110 lůžek; Adresa: Střední škola zemědělství a služeb Albrechtice - Domov mládeže (ubytovna), Nemocniční 117/11, 793 95 Město Albrechtice; - asi určitě bez jídla - http://www.souzma.cz/

 4. http://www.ceskehory.cz/ubytovani/horska-chata-orientka-stara-ves-u-rymarova.html - sice dražší a na kopci, ale pěkná (53 lůžek, sice dražší,  ale uvádí velké slevy až na 550 ,-  plná penze)

 5. http://www.gizita.cz/ - sice kuřácká restaurace, ale penzion dobrý (50 lůžek, 10 pokojů+4 apartmány)

 6. http://www.ceskehory.cz/ubytovani/penzion-mnichov.html - http://penzionmnichov.wz.cz/index.html - úplně v centru dění, kapacita (50 lůžek) i složení pokojů OK, poloha nic moc (všude samý kopec)

 7. http://www.penzion-horizont.cz/index.php - na pomezí k Orlickým horám, dvě mouchy jednou ranou

Horká novinka 25.11.:

> Ahoj,
> Teď jsem mluvila s pánem z penzionu Horizont (nechtěl sdělit cenu po mailu),
> nabízí 360 Kč ubytování s polopenzí a že by do penzionu v našem termínu už
> nikoho nebral.
> B.

 1. www.rszalesi.cz - Zálesí (Budišov) Poněkud obr a postarší, ale zase dost dvojlůžkáčů. Cena za noc 290,- (prý včetně stravy, ale to je divné), počet lůžek 102 !!

 2. www.tremesek.cz - Třemešek (Oskava) Poněkud mega zařízení. Psal jsem jim jaká je kapacita hotelu A resp. B (zda bychom obsadili celý), ale prozatím neopověděli. Cena lůžka v hotelu A je 250, v hotelu B je to 350. Polopenze 170.

  13.11. - dnes jsem mluvila s paní z RS Třemešek, až na poslední týden v srpnu mají plno (dětské tábory), takže vyškrtnout. Blanka
 3. www.velkesedlo.cz - Velké Sedlo (Kružberk) Pod přehradou, 26 lůžek ve pensionu (8 pokojů) a 20 lůžek v chatkách (4pokoje). Cena na noc 150 v chatce a 170 v pensionu. Polopenze 130,-

 4. www.bilaholubice.cz - Bílá Holubice (Jánské Kúpele) Vypadá fajn, 43 lůžek v hlavni budově (13 pokojů) a 35 lůžek v dalších třech vilkách. Cena 210 za noc. Polopenze 180,-

 5. www.ubrodu.cz - U Brodu (Vítkov) Hezké, v hlavní budově jsou čtyři pokoje a v každém je 6 lůžek a koupelna s WC. V chatách jsou dva pokoje (2+3 lůžka), chodbička s malou kuchyňkou a koupelna s WC. U každé chaty je menší terasa. Cena 200,- za noc. Polopenze 140,-

 

Navrhuji: jen jedno ubytování se hlasující rodině může jevit NEJLEPŠÍ = 3 body (1x), v každé lokalitě může být jedno dobré = 2 body (lze dát 2x ve dvou lokalitách) a v každé lokalitě dvě ubytování ujdou = 1 bod (2x2x1 bod) (budu vás korigovat při hlasování, nemějte strach)

 

Hlasující

01.

02.

03.

04.

05.

06.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19. 20.

21.

Helebrantovi

3

                        3          

Holý

1

            3                   2  

Knoblochovi

?

                                   

Koňáková

2

2       1               1       3 2

Kopeční

2

3           1           2          

Kurzovi

?

                                   

Labuťovi

2

            3                      

Müllerovi

3

            3                   2  

Novákovi

2

                                   

Puchtovi

3

3 2         1                   1  

Soukupovi+Pivoňková

2+1

1       2         1     1       3 2

Šmídovi

1

                                   

Štěpánová + Linha

4

2       3               2          

Vávrovi

3

  1               1     3       2 1

Vorobelovi

3

  1       1 3 1           2       2

Wanglerovi

2

  2                               3

Žofka

1

2           3           1       1  

nutná kapacita

35

13 6     6 1 17 1   2     13 2     14 10

Celkový počet = výsledek 35.

 

 

 

Pro další roky deponováno:

Plzeňsko:

 1. Nečtiny - školicí a rekreační středisko ZČU

 2. Havraní Kámen

 3. Kemp Azuro - Kemp Azuro Hracholusky se nachází v rekreační oblasti Na Radosti u vodní plochy, je předurčen pro rodiny s dětmi.

 4. Hlavní strana | Chata Barborka | Příjemné ubytování v Hartmanicích na Šumavě

 5. Ubytování na Šumavě - Ing. Adamec - POZOR - KAPACITA JEN 35 LŮŽEK VE VELKÝCH POKOJÍCH!!!

 6. DT Expres, spol. s r.o. - DT Expres, spol. s r.o.

Hostýnské vrchy

 1. http://www.jestrabi.cz/
 2. http://rstrnava.cz/
 3. http://www.nadprehradou.cz/

Krušné hory

 1. http://www.penzionbublava.cz/

Českomoravská vrchovina

 1. http://www.svitavice.cz/cz/stranky/o-svitavici

Sedlčansko+Sedlecko-Prčicko

 1. http://www.dalmo.cz/pension-dalmo.php - přímo v centru, i když dražší

 2. http://www.penzionhugo.cz/uvod/ - rodinného typu, sice kapacita jen 34, ale já bych si klidně vzal stan :-), jen nevím, jak by to bylo s večeřemi.

 3. http://www.strnadovskymlyn.cz/ - tady už by byly večeře vyřešeny... (mají pěkné stránky), ale cena po rekonstrukci asi narostla

 4. http://www.levneubytovani.net/ubytovani/camp-javorova-skala/ - takový "návrat ke kořenům", ale hezky v přírodě. A mají v areálu Poštovnu ze Sněžky!

 5. asi mimo soutěž (málo míst), ale Dádě a Zuzce by se líbilo :-) - http://www.uhoraku.cz/index.html

 6. http://www.hotelmiskov.cz/index.html

 7. http://www.mozolov.hotel-cz.com/ - pro úplnost, i když bez alespoň polopenze není možné

 8. http://www.penzionprestenice.cz/ - nepřehledný web, moc se v cenách nevyznám

 9. http://www.tabory.cz/ruzena.html - taky trochu nepřehledné